Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy wad zastawki trójdzielnej - zwężenia zastawki

Objawy rzadkiej choroby stenozy zastawki trójdzielnej często współgrają z objawami innych wad serca, które towarzyszą chorobie (tj. niedomykalność zastawki i wady zastawki mitralnej).

Zobacz również opis choroby: Wady zastawki trójdzielnej - zwężenie zastawki

Choroba nawet przez wiele lat może nie wykazywać żadnych symptomów, dlatego warto wykonywać kontrolne badania kardiologiczne.

Zwykle objawia się pojawiającymi się niepokojącymi ukłuciami w szyi i klatce piersiowej. Wynikają one bezpośrednio z już zaburzonej pracy serca.

Inne początkowe oznaki to szmery występujące we wczesnej i środkowej fazie rozkurczu, które stają się wyraźniejsze i głośniejsze zwłaszcza w trakcie wdechu.

Za typowe symptomy można uznać postępujące zmęczenie, utratę łaknienia i apetytu oraz niewielką duszność. Często występują także obrzęki obwodowe kończyn oraz wodobrzusze spowodowane nagromadzeniem płynu w jamie otrzewnej, które dla wielu pacjentów stanowi ogromny dyskomfort. Zdarza się również powiększenie wątroby i śledziony.

Z czasem  pojawia się rozciągnięcie prawego przedsionka, co stanowi sprzyjające warunki do powstawania zaburzeń rytmu serca, prowadzących do wystąpienia migotania przedsionków.

Migotanie powoduje pojawienie się skrzepów krwi, które mogą doprowadzić nawet do zapalenia wsierdzia. Objawem zaawansowanej fazy choroby jest  typowe tętnienie przedskurczowe wątroby.

Zobacz również opis choroby: Wady zastawki trójdzielnej - zwężenie zastawki

Objawy niedomykalności zastawki trójdzielnej serca

Niedomykalność zastawki trójdzielnej serca objawia się w podobny sposób jak inne wady zastawki. Zwykle dominują te związane z wadą zastawki mitralnej, ponieważ najczęściej towarzyszy ona wadzie trójdzielnej. czytaj więcej

Objawy zwężenia zastawki aortalnej

Zwężenie zastawki aortalnej to wada serca, powodująca zwężenie lewego ujścia tętniczego i utrudnienie przepływu krwi z lewej komory serca do aorty. Zapoznajmy się więc z objawami zwężenia zastawki aortalnej. czytaj więcej

Objawy zwężenia zastawki mitralnej

Zwężenie zastawki mitralnej jest chorobą polegającą na zmniejszeniu powierzchni ujścia przedsionkowo-komorowego. W wyniku tego utrudniony jest napływ krwi z lewego przedsionka do lewej komory. Choroba może się pojawić na skutek choroby reumatycznej serca, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, chorób spichrzeniowych, itd.... czytaj więcej

Objawy niedomykalności zastawki aortalnej

Niedomykalność zastawki aortalnej to wada serca, która charakteryzuje się wstecznym przepływem krwi z aorty do lewej komory. Dzieje się to w wyniku nieprawidłowego zamknięcia płatków zastawki aortalnej. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy