Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy migotania przedsionków

Migotanie przedsionków jest chorobą serca powodującą zaburzenie jego prawidłowej pracy. Może to utrudnić normalne funkcjonowanie, a początkowo objawia się kołotaniem bądź przyśpieszonym biciem serca.

Zobacz również opis choroby: Migotanie przedsionków

Takie objawy początkowo mogą powodować jedynie dyskomfort. Jednak z biegiem czasu mogą wywrócić życie do góry nogami. Istnieją również przypadki, które nie dają żadnych objawów. W innych znów, migotanie przedsionków może być napadowe. Oznacza to, że pojawia się ono niesystematycznie co jakiś czas, by potem znów ustać. Zdarza się, że choroba może ustąpić samoczynnie, jednak mimo wszystko nie wolno bagatelizować żadnych objawów, ponieważ nieleczona spowodować może powstanie w przedsionkach serca, tak zwanych skrzeplin. Mogą one przez transport krwi przedostać się do innych narządów w organizmie człowieka, a przez to spowodować nawet udar mózgu.

Objawy choroby serca

  • przyśpieszone i nieregularne bicie serca,
  • uczucie silnego bicia serca,
  • spowolnienie akcji serca,
  • osłabienie,
  • zawroty głowy,
  • omdlenie,
  • duszność,
  • ból w klatce piersiowej,
  • uczucie lęku,
  • poty,

Choroba atakować może najczęściej osoby starsze, ale również młodszych ludzi, u których najczęściej migotanie przedsionków spowodowane jest wadą zastawkową. Właśnie u młodszych osób, u których pojawia się napadowe migotanie, ustępuje ono samoistnie. W sytuacji, gdy objawy wydają się pojawiać regularnie to jest już to powód do niepokoju.

Co może powodować migotania przedsionków?

Istnieje wiele czynników, które przyczyniać mogą się do powstania choroby. Czynniki na tle genetycznym, nie są łatwe do przewidzenia i szybkiego zdiagnozowania. Do powstania choroby może przyczyniać się również niewłaściwy tryb życia. Chodzi tutaj głównie o małą aktywność połączoną z niewłaściwą dietą, która bogata jest w zbyt duże ilości tłuszczów zwierzęcych. Kolejnym czynnikiem są używki, zwłaszcza papierosy i kofeina, ale zaliczyć do tego można również nadmierne spożywanie alkoholu. Innymi czynnikami mogą być wady zastawki mitralnej czy nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie płucne, wrodzone wady serca, choroba niedokrwienna serca lub jakaś inna choroba.

Jak rozpoznać i leczyć migotanie przedsionków?

Chorobę rozpoznać można głównie za pomocą badań EKG z których otrzymuje się informację o pracy serca i na podstawie wyników, ustala diagnozę. Leczenie polega głównie na kontroli serca, przy czym podawane są specjalne lekarstwa, które umożliwiają taką kontrolę. Leczenie dopasowywane jest również względem pacjenta, wszystko zależy od jego wieku, ale również od przyczyn. Czasem spowodowane może być do używkami i niewłaściwą dietą, które po pierwsze trzeba wyeliminować, a w innej sytuacji może pojawić się groźniejsza choroba, która wymagać będzie specjalistycznego leczenia. W żadnej jednak sytuacji, nie można bagatelizować objawów tej choroby i należy zgłosić się do lekarza.

Zobacz również opis choroby: Migotanie przedsionków

Objawy trzepotania przedsionków

Trzepotanie przedsionków może mieć charakter napadowy lub przewlekły. Jednak niezależnie od formy potrafi skutecznie pogorszyć jakość życia chorego, dlatego warto wiedzieć jakie są objawy trzepotania przedsionków, aby odpowiednio wcześnie podjąć leczenie.... czytaj więcej

Objawy tachykardii

Tachykardia, inaczej częstoskurcz, jest to określenie stosowane w przypadku, gdy częstość akcji serca wynosi powyżej 100 na minutę. Tachykardia nie musi stanowić objawu choroby. Zdarza się, że z przyśpieszonym biciem serca mamy do czynienia na skutek zdenerwowania czy zwiększonego wysiłku fizycznego (tachykardia zatokowa).... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy