Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy częstoskurczu przedsionkowego

Częstoskurcz przedsionkowy występuje zazwyczaj u ludzi starszych i jest zaburzeniem rytmu serca. Najczęściej przyczyną są towarzyszące już choroby serca, natomiast do częstoskurczu może dojść również poprzez zaburzenia metaboliczne, przedawkowanie leków czy alkoholu. Zobacz więc, jak rozpoznać częstoskurcz.

Zobacz również opis choroby: Częstoskurcz przedsionkowy

Na początku, należy wspomnieć, iż częstoskurcz występować może w dwóch postaciach: jednoogniskowej, kiedy rytm jest przyśpieszony i miarowy i wieloogniskowej, w sytuacji niemiarowego i wolniejszego rytmu.

Objawy częstoskurczu przedsionkowego

Objawy choroby zależą w dużej mierze od tego, co ją spowodowało. Jeżeli częstoskurcz występuje w postaci wieloogniskowej, to znaczy, że chory cierpi na poważną chorobę, której wyleczenie doprowadzi do poprawy stanu zdrowia i zlikwidowania częstoskurczu. W innym wypadku, przypadłość ta ma charakter nawrotowy i doprowadzić może nawet do kardiomiopatii, czyli trwałego uszkodzenia serca. Częstoskurcz może również powodować ogniskowe migotanie przedsionków, jednak aby rozpoznać jakiekolwiek objawy, konieczne jest niewykonanie EKG. Kiedy powinniśmy wybrać się na badanie? Podczas gdy poczujemy kołatanie serca, dyskomfort w klatce piersiowej czy zawroty i nudności. Objawy te nie muszą koniecznie występować wszystkie naraz, dlatego osoby starsze, powinny uważnie się obserwować. Jeżeli objawy wystąpią należy bezzwłocznie wybrać się do lekarza, bądź szpitala gdyż jest to niebezpieczne dla życia i może zakończyć się śmiercią.

Nie dopuść do częstoskurczu ? stosuj profilaktykę!

Biorąc pod uwagę, że najczęstszą przyczyną częstoskurczu są choroby serca. Ważne jest więc, aby stosować odpowiednią profilaktykę, aby takim chorobom zapobiegać i w ten sposób zmniejszymy ryzyko częstoskurczu. Przede wszystkim należy zadbać o naszą codzienną dietę. Niezbędne jest zaopatrzenie się w produkty pełnoziarniste, makarony, duże ilości warzyw, owoców, ryb gdyż bogate są w tłuszcze omega -3, oraz nabiał o niskiej zawartości tłuszczu i białe mięso. Ważne jest również, aby spożywać ok 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Oprócz zdrowej diety warto zadbać o aktywność fizyczną. Wystarczy codziennie spacerować przez około pół godziny i w ten sposób nasz organizm będzie odpowiednio dotleniony, a przyjmowane pokarmy nie będą odkładały się w postaci tkanki tłuszczowej.

Z naszego życia na stałe powinniśmy pozbyć się papierosów i dużych  ilości alkoholu, gdyż prowadzą do rozwoju miażdżycy. Oczywiście małe dawki alkoholu potrafią zahamować jej rozwój, jednak łatwo jest dozwolony poziom przekroczyć, dlatego alkohol to z pewnością nie polecana profilaktyka.

Choroby starsze powinny również pamiętać o regularnej kontroli ciśnienia, cholesterolu i krwi, a każdemu z nas zalecana jest nauka walki ze stresem, gdyż jak się powszechnie uważa, może on zabić człowieka.

Zobacz również opis choroby: Częstoskurcz przedsionkowy

Nawracające bolesne skurcze mięśni łydek w nocy

Niewiele jest osób, które nigdy w życiu nie doświadczyły skurczu łydki. Jeżeli zdarza się to incydentalne, nie świadczy to o chorobie. Inaczej jest, kiedy skurcze łydek pojawiają się często przez dłuższy okres czasu. Taki objaw powinien niepokoić i skłonić do wizyty u lekarza i poddania się badaniom, które pozwolą na ustalenie ... czytaj więcej

Objawy skurczy Braxtona Hicksa

Każda kobieta w ciąży z niecierpliwością oczekuje przyjścia na świat swojego malucha. Okres dziewięciu miesięcy poprzedzających poród jest więc dla każdej przyszłej mamy bardzo ważny oraz przepełniony niepokojem, czy wszystko będzie w porządku.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy