Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy częstoskurczu komorowego w kardiomopatii

Częstoskurcz komorowy to inaczej arytmia serca, czyli nieprawidłowe bicie mięśnia sercowego. Przyczynami zaburzeń mogą być wady wrodzone lub zewnętrzne wtórne. Choroba posiada liczne objawy, które stanowią sygnały o pojawieniu się schorzenia. Często mogą być one bolesne i zagrażające zdrowiu pacjenta.

Zobacz również opis choroby: Częstoskurcz komorowy w kardiomopatii

U osoby, cierpiącej na  częstoskurcz komorowy występują objawy związane bezpośrednio z pracą serca, takie jak: niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, przerost komór lub przedsionków mięśnia sercowego, kołatanie serca, a także ból lub kłucie w klatce piersiowej. Jednak możemy również zaobserwować mniej specyficzne symptomy, takie jak: omdlenia i utratę przytomności, zawroty głowy, zmęczenie, nagły spadek samopoczucia, osłabienie, mdłości, zamroczenie czy spłycenie oddechu.

Dodatkowo osoba cierpiąca na częstoskurcz komorowy może  uskarżać się na:

  • zaburzenia przewodzenia,
  • zatorowość,
  • podniesione ciśnienie lub jego nagłe skoki,
  • duszność,
  • obrzęk płuc.

Objawy wynikają z nagłego przyśpieszenia bicia serca i powiązanych z tym reakcji organizmu. Mogą być skutkiem przebytych chorób, bądź wadą genetyczną. Objawy mogą rozpocząć i zakończyć się niespodziewanie. W niektórych przypadkach także zdarza się, że nie występują one w ogóle.

Częstoskurcz komorwy ma liczne objawy, które nie gwarantują jego natychmiastowego zdiagnozowania, gdyż pokrywają się z przesłankami innych przypadłości. Jednak w momencie pojawienia się wielokrotnego, bądź silnego objawu należy niezwłocznie udać się na konsultację lekarską w celu skierowania na specjalistyczne badania. Choroba bowiem nieleczona prowadzi do nagłego zgonu pacjenta.

Autor: Kinga Miliszkiewicz

Zobacz również opis choroby: Częstoskurcz komorowy w kardiomopatii

Objawy kołatania serca

Kołatanie serca powstaje w związku z nieprawidłowo funkcjonującym mięśniem sercowym. Może być wynikiem ostrej choroby zakaźnej. Kołatanie serca może się pojawić po wypiciu kawy, herbaty czy alkoholu. Kołatanie serca jest związane z uczuciem przyśpieszonej pracy serca. Palpitacje serca są częstą dolegliwością ludzi zdrowych.... czytaj więcej

Objawy serca sportowca

Serce sportowca najczęściej dotyka młodych sportowców, którzy często nie są świadomi zagrożenia, jakie ta choroba stwarza. Przerost lewej komory serca w przyszłości może poważnie zagrozić, nie tylko karierze ale i życiu sportowca. Samemu nie jest łatwo zdiagnozować zagrożenie, dlatego warto znać objawy tej choroby. Gdy któreś z... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy